Witaj nieznajomy(a)  dnia 18-05-2024 o 05:48
Zaloguj Nie masz konta? Zarejestruj się

Jak tworzyć własne lub edytować istniejące skiny?

Jeżeli tutaj zaglądasz, to znaczy, że chcesz stworzyć własnego skina lub też edytować istniejący skin, które to następnie zostaną wrzucone do naszego serwisu Minecraft Skiny.

Tworzenie własnego skina do gry Minecraft lub edycja istniejącego skina do gry Minecraft:

 1. Wejdź w ten link i pobierz program Minecraft SkinEdit klikając w duży, zielony obszar.
 2. Przeczytaj informacje, które znajdują się na tej stronie. Jest tam również zrzut ekranu, na którym możesz zobaczyć interfejs programu.
 3. Po pobraniu programu Minecraft SkinEdit odpal plik minecraft_skin_edit.jar klikając w niego dwukrotnie lewym przyciskiem myszy.
 4. Jeżeli program się udpalił pomiń ten punkt i patrz punkt 5. W przypadku problemów z uruchomieniem programu spróbuj zrestartować komputer. Jeżeli program nadal się nie uruchamia sprawdź, czy masz zainstalowane środowisko Java. Aby program Minecraft SkinEdit prawidłowo działał niezbędne jest zainstalowanie w Twoim systemie operacyjnym Windows oprogramowania Java, gdyż - podobnie jak sam Minecraft - edytor skinów Minecraft SkinEdit również działa w oparciu o Javę. W przypadku, jeżeli nie posiadasz oprogramowania Java zainstalowanego w swoim systemie w chwili obecnej - pobierzesz go tutaj. Jest to wersja 64-bitowa dla systemu Windows.
 5. Po odpaleniu programu pozamykaj nowootwarte okna klikając w OK.
 6. Po chwili powinien przed Twoimi oczami ukazać się już właściwy interfejs programu Minecraft SkinEdit.
 7. W przypadku, w którym chcesz wyedutować istniejący skin wybierz kolejno: File > Load, a następnie wybierz z dysku plik skina, który chcesz poddać edycji.
 8. W przypadku, w którym chcesz stworzyć nowy od początku skin wybierz kolejno: File > New.
 9. Możesz skorzystać ze standardowych skinów do Minecraft. Paczkę ze standardowymi skinami do Minecraft znajdziesz tutaj. Skiny są formacie png. Wszystkie posiadają efekt przezroczystości. Skin bohatera znajduje się w pliku char.png ( i ten właśnie plik podmieniamy, jeżeli chcemy podmienić standardowy skin bohatera na własny).
 10. Skiny w swojej grze Minecraft możesz znaleźć wciskając Windows + R lub klikając w lewym-dolnym rogu ekranu w logo Windows i polu poszukiwania programów lub plików wpisać lub wkleić: %appdata%, a następnie wybrać kolejno .minecraft > bin i prawym przyciskiem klikamy na plik minecraft.jar, aby otworzyć go za pomocą programu WinRAR - opcja: Otwórz za pomocą... (lub Open with... - jeżeli posiadasz angielskojęzyczną wersję systemu Windows), a następnie należy wybrać Archiwizer WinRAR. Pliki skinów znajdują się w folderze mob i tam należy je podmieniać właśnie takim sposobem. Więcej na ten temat znajdziesz w samouczku o tytule Jak podmieniać skiny w swojej grze Minecraft?
 11. Pod opcjami File, Edit, Settings i Help znajduje się - typowe dla programów graficznych menu - dzięki któremu mamy róznego typu możliwości edycji naszego skina do Minecrafta. Oprócz tego opcja Tools settings, pozwalająca na dodatkowe ustawienia narzędzia, z którym obecnie pracujemy. Warto poeksmerymentować z różnymi narzędziami, wśród których znajdziemy popularne wśród programów graficznych: ołówek, gumkę, wybieracz koloru, linię, wiadro z farbą itd.
 12. Po zakończonym procesie edycji lub tworzenia skina wystarczy wybrać kolejno: File > Save lub File > Save us - wybierając ścieżkę zapisu gotowego pliku ze skinem do gry.
 13. Gratulacje! Właśnie stworzyłeś(aś) swój nowy własny skin do Minecrafta lub wyedutowałeś(aś) istniejący! Teraz pozostaje go tylko wrzucić do naszego serwisu kilkając tutaj!
 14. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jak wrzucić skina, sprawdź poradnik pod tytułem: Jak wrzucać skiny w serwisie Minecraft Skiny?