Witaj nieznajomy(a)  dnia 23-06-2024 o 09:44
Zaloguj Nie masz konta? Zarejestruj się

Jak podmieniać skiny w swojej grze Minecraft?

Pobrałeś(aś) właśnie skin z naszego portalu Minecraft Skiny i chciał(a)byś z niego skorzystać, czyli po prostu wrzucić do swojej gry Minecraft i rozpocząć cieszenie się swoim nowym wyglądem skina. Jednak nie jesteś do końca pewny(a) jak tego dokonać? Nic prostszego! W tym samouczku wyjaśnimy krok po proku jak podmienić skin w swojej grze Minecraft. Warto zauważyć, iż możesz podmieniać wygląd nie tylko swojej bohatera, aczkolwiek również każdej innej postaci, zwierzęcia, stworka, npc, potwora, czy jakiejkolwiek innej ruszającej się istoty, którą możesz spotkać w grze.

Poniżej znajdują się kolejne kroki, które należy wykonać, aby podmieniać skiny w swojej grze Minecraft. Postępuj zgodnie z tymi krokami, a na pewno uda Ci się bez problemów podmienić standardowego skina z customowym, ściągniętym ze strony Skiny na Minecraft.

Skorzystaj z instrukcji pokazanej na filmie poniżej. Dotyczy ona gry Minecraft w obecnej wersji dostępnej w sklepie Microsoft lub też w ramach subskrybcji Xbox Game Pass.
Jeżeli natomiast korzystasz z innej wersji gry, poniżej znajdziesz instrukcję opisową.

 1. Do tej operacji musisz mieć zainstalowany program archiwizer wWinRAR na swoim komputerze. Jeżeli jeszcze nie masz go zainstalowanego w swoim systemie - pobierz go kilkając tutaj, a następnie zainstaluj w swoim systemie.
 2. Wciśnij na klawiaturze jednocześnie przyciski Windows + R lub kliknij na logo Windows w lewym-dolnym rogu ekranu.
 3. W pasku, który się właśnie pojawił (opcja Windows + R) lub w pasku szukania programów i plików wpisz lub wklej: %appdata
 4. Możesz również wejść bezpośrednio do tego folderu (choć opcja wpisania %appdata% jest łatwiejsza). Będzie to - kolejno dla różnych wersji systemu operacyjnego:
  1. Windows 7: Litera_partycji_Windows:\Users\Nazwa_uzytkownika\AppData\Roaming
  2. Windows Vista: Litera_partycji_Windows:\Users\Nazwa_użytkownika\AppData
  3. Windows XP:  Litera_partycji_Windows:\Documents and Settings/Nazwa_użytkownika\Dane aplikacji
 5. W folderze, w którym się teraz znajdujesz należy wejść do folderu .minecraft (zwrót uwagę na kropę przed nazwą minecraft), a następnie wchodzimy do folderu bin.
 6. W folderze bin powinniśmy mieć plik o nazwie: minecraft.jar. Na nim będziemy pracować (zalecamy stworzenie kopii zapasowej tego pliku przed wykonaniem następnych punktów tego samouczka).
 7. Kliknij prawym przyciskiem myszy lub prawym przyciskiem na touchpadzie laptopa, a następnie wybierz: Otwórz z i teraz Archiwizer WinRAR. Zamiast Otwórz z może tam pisać np. Otwórz za pomocą lub Otwórz przy pomocy - w każdym razie coś w ten deseń. Jeżeli posiadasz angielskojęzyczną wersję systemu operacyjnego Windows - może również być napisane: Open with.
 8. W otwartym za pomocą WinRAR'a pliku wchodzimy do folderu mob a następnie znajdujemy tam plik char.png.
 9. Zmieniamy nazwę ściągniętego przez siebie skina na taką samą, czyli na: char.png.
 10. Teraz wystarczy przeciągnąć plik char.png ściągniętego skina na miejsce char.png w otwartym za pomocą WinRAR'a pliku minecraft.jar.
 11. Podmianę pliku potwierdzamy, klikając OK w oknie potwierdzenia, które nam się otworzy.
 12. Zamykamy plik - czyli okno WinRAR'a.

 

Gratulacje! Właśnie podmieniłeś plik gracza w grze Minecraft na swój, ściągnięty w serwisie Minecraft Skiny skin!

Warto pamiętać o stworzeniu kopii pliku char.png, jeśli z jakiegoś względu chciał(a)byś wrócić do standardowego skina.Jeżeli natomiast z jakiegoś względu straciłeś(aś) standardowy skin - możesz go pobrać kilkając tutaj.